Tekil mesaj gösterimi
Alt 22 Haziran 2023, 16:36   #3
Asi Ruh
Diamond Üye
Yanıt: İftira Atanlara Sözler

Mümin erkeklere ve mümin kadınlara, yapmadıkları bir işten dolayı haksız yere eziyet edenler, şüphesiz büyük bir iftirâ etmiş ve açık bir günah yüklenmiş olurlar. (Ahzâb Suresi 33. Ayet)

İftiralara en iyi cevap, sessiz kalarak verilir. (Ben Johnson)

En büyük yalan, görmediği düşü gördüm diye, kişinin gözlerine iftira etmesidir. (Hadis-i Şerif)

Bir gün su içeceğin çeşmeye çamur sıçratma.

İftira kötü köpek gibidir, kaçanın ardından ürür, pervasızlıkla yüzüne baktın mı sesini keser. (G. Csiky)

Yavşak kelimesi, karaktersiz ve yalancıyı saymazsak, sana cuk diye oturan tek sıfat!

Buz kadar lekesiz kar kadar temiz olsan bile iftiradan kurtulamazsın. (William Shakespeare)

Artık bundan sonra kim Allah’a karşı yalan uydurup iftira düzerse, işte onlar, zalim olanlardır. (Al-i İmran Suresi, 94. Ayet)

Allah’a karşı yalan uydurup iftira düzenden veya O’nun ayetlerini yalanlayandan daha zalim kimdir? Hiç şüphesiz o zalimler kurtuluşa eremezler. (En’am Suresi, 21. Ayet)

Bir müminde her haslet bulunabilir. Ancak hıyanet ve yalan bulunamaz. (Hadis-i Şerif)

İftira korkunç bir şeydir. Onu yok etmeye çalışırsanız, kuvvetlenir, canlanır. Kendi haline bırakırsanız, gücünü yavaş yavaş yitirir, yıkılır, gider. (Thomas Paine)

Sen iftirayı at sonra ben söylemedim de, kim inanır artık sana, sen kendine kendin gibi iki yüzlü yavşak birini bulursun.

Er ya da geç iyilik kazanır. Er ya da geç temiz yürekler huzura kavuşur. Er ya da geç adalet yerini bulur. İyisi mi neysen ‘O’ ol. Sana yalan söyleyene, iftira edene kızma. Yalan da iftira da döner dolaşır sahibini bulur. İlahi adalet şaşmaz. (Aret Vartanyan)

Alıntı ile Yanıt