Tekil mesaj gösterimi
Alt 22 Temmuz 2023, 00:18   #6
Regex
“En büyük servet, itibardır.”
Yanıt: Serçe Dizisi

Asi Ruh kullanıcısının gönderdiği mesajdan alıntı Mesajı göster
Kaybolan yılları bende çok seviyorum hocam Efsane diziydi.

Dostum laf aramızda bence Sergin Hanım o diziyi yazarken hafiften Kurtlar Vadisine özendi.
  • Esmer'in teşkilat (derin devlet demek istiyor) mensubu olup mafyaya sızması ve Süleyman Çesen'in sistemini çökertmek üzere yetimhaneden kaçtıktan sonra alınıp yetiştirilmesi, görevinin gizli olması
  • Polat Alemdar ve Elif Eylül aşkında olduğu gibi önceleri Aylin sandığı Ezel'in aşkını sürekli düşünmekten görevini boşlaması, bu yüzden Şeref'ten (o da Aslan Akbey çakması bir karakterdi) fırça yemesi ve görevine odaklan serzenişleri
  • İlk bölümlerde Süleyman Çesen'in sesini taklit ederek Esmer'i, yani Haçlı'yı Bayram denen düşmanın arayıp tuzak kurması (KV 85. bölümde Nizamettin Güvenç'in gemideki tertibatıyla herkesin ses kaydını montajlayıp insanları arayarak tuzak kurma olayı)
  • Süleyman Çesen, Niran ve Selvihanlıların kurduğu "Birlik" (Kurtlar Vadisi'ndeki Konsey muhabbetiyle birebir)
  • Bu Birlik'in bir üstünün Bulgar olması (Konsey'in üstünde Tapınakçılar olması gibi)
  • Ömer Baba - Camcı Baba muhabbetine önceki mesajımda değinmiştim.
  • Hatta bir de Haçlı Kuralları vardı, o da bildiğin Deli Yürek Yusuf Miroğlu yasaları.

Ama dediğim gibi her şeye rağmen çocukluğumdan yeri ayrıdır. Ancak Sergin Hanımın epey KV etkisinde kaldığı bir gerçek. Bunlar sadece şu an üzerinden 17 yıl geçmesine rağmen hatırladığım esinlenmeler.

Alıntı ile Yanıt