Tekil mesaj gösterimi
Alt 31 Temmuz 2024, 00:22   #3
Zeze
Silver Üye
Yanıt: Başıboş sokak köpekleri düzenlemesi Meclis'ten geçerek yasalaştı

Asıl problem yaratan, sahiplenilip sokağa atılan, sokaklara alışık olmadığı için diğer insanları tehdit olarak gören köpekler. Buna çözüm bulmak yerine, tüm köpeklere fatura kesiyorlar.
Zaten sokaklardaki mevcut köpekler, esnaf ve mahalle sakinleri tarafından sevilen, bakılan, ihtiyaçları karşılanan hayvanlar. Kimseye zararları da yok. Bu beş para etmez hayatta, yüzümüzü güldüren, her gün gördüğümüz, görünce mutlu olduğumuz dilsiz hayvanlardan ne istiyorlar. Sanki yemek masrafları ceplerinden çıkıyor.
Kimi kimden koruyorlar. Hayvanları bence kendilerinden korumaları gerek. Ve çocukları öncelikle 2 ayaklı canlılardan korusunlar, caydırıcı yasalar getirsinler, o pislikleri hadım etsinler, ondan sonra gelip bu sessiz hayvanlara dokunsunlar. Ama nerde...
Dünya öyle bir hale geldi ki, artık yüreğim hiçbir şeyi kaldırmıyor. Ben bu dünyaya ve bu zamana ait değilim. Kesinlikle değilim. Kaldıramıyorum artık hiçbir şeyi.
Allah'ın verdiği canı ancak Allah alır... Bu kadar net! Gel de bunu onlara anlat....

Alıntı ile Yanıt