Tekil mesaj gösterimi
Alt 05 Ekim 2024, 12:31   #1
Alistair
Sizce ülkedeki suç oranının ve cezalarda caydırıcılığın olmamasının nedeni Şeriat'ı getirmek için olabilir mi?

Sizce ülkedeki suç oranının ve cezalarda caydırıcılığın olmamasının nedeni Şeriat'ı getirmek için olabilir mi?
Www.TrendForum.Net

Biliyorsunuz ki sıklıkla bizi derinden sarsan cinayetler, şiddet vakaları ve adaletin yeteri kadar tecelli etmediği durumlar yaşanıyor. Tam bir duruma üzülüp adaletin yerini bulmasını isterken bir yenisi ve hatta giderek daha da trajik olanı yaşanıyor.
Olayları sizlere tek tek yazmama gerek yok zira hepinizin malumu.

Kendi düşüncemi belirtmem gerekirse ben bu kadar distopik düşünmüyorum. Yani belki Şeriatı güzelleme fırsatı doğuruyor bu tür elim olaylar ama bence mevcut suçların olması gerektiği şekilde cezalandırılması, adaletin tecellisinde para, statü gibi unsurların etkisinin en aza indirilmesi gerekiyor.

Eğer distopik düşünecek olursak, bence evet suç oranlarının bu denli dizginlenmemesi bu düzen böyle gitmez, şeriatı getirelim tartışmasını açabilir. Ancak ülkemizde bu tartışmanın açılması gelmesi için yeterli sebep olmayacaktır. Öyle düşünüyorum biraz da öyle umuyorum.

~

İmzalardaki bağlantıları veya görselleri görüntülemek için gönderi sayınızın 10 veya daha fazla olması gerekir.

Alıntı ile Yanıt