Tekil mesaj gösterimi
Alt 11 Aralık 2022, 17:37   #2
Er Şaban
Charismax
Yanıt: İslam forumlarında ahlaksız insanların olması bir tesadüf mü ? Yoksa bilinçli

İslamiyet maneviyat olarak insanlara aşırı tesir eden bir dindir' tek dindir.. Geçerliliği olduğunu idda eden son kitap kuranı kerim vardır (idda değil bana görede tastamam öyle) ... İnsanlar buna inanırken manevi olarak'ta gönül bağı kurduklarından her türlü suistimallere açık olduklarından.. Karşısında'ki insanlarıda manevi değerlere saygı gösteren ve islamın şartlarını iyi kötü az çok biliyor diyerek bildiğinden.. İyimserlikleri kullanılır...
Söz konusu sadece siteler değil tüm alanlarda dini değerler suistimal edilmektedir.. Buda gerek islamın kötü olduğu algısı gerek bu tür insanların bu dine mensup olmalarıda islamifobi kumpasına getirmektedir...

Mesela kürtçe bilen arap kökenli doğulu insanların ben kuranı kerimi okuyorum biliyorum demesi gibi çevresindeki ablaları etkisi altına alması.. Kuranı kerim tevhid makam gerektiren bir yazımdır.. Bu bizim Türkçe dilimiz'den ve coğrafi arapça dilinin devşirilmesinden kaynaklıdır.. Yoksa insan okuduğun'da elbette anlar ama kendi grammerı kadarını anlar.. olay burada maneviyatı kelimelere döküp kavrayışı arttırmak..
Mukasko tukka
Lehzen ahzen
Kabren mahzen

Alıntı ile Yanıt