Tekil mesaj gösterimi
Alt 19 Ocak 2023, 15:40   #4339
Bahtiyar
Diamond Üye
Yanıt: İçindeki Cümleyi Söyle

Regex kullanıcısının gönderdiği mesajdan alıntı Mesajı göster
@Bahtiyar canım sıkıldıkça, fırsat buldukça buradaki vBulletin Türkçe dil dosyasında çeviri hatalarını düzeltiyorum. Ben lisedeyken de böyle bir şey yapmıştım ama o zamanki İngilizce seviyemle şu anki takdir edersin ki bir değil; yıl 2009'du. Çok efsane bişi oldu lan. Var ya; eğer 200x'lerde falan olsak bu dil paketini 200-250 TL'den -o zamanın parasıyla- rahat satardık. Şu bir büyük bir küçük harfle yazan, user'ı member sanıp kullanıcı diye çevireceği her şeyi üye diye çeviren mal her kimse hep bu çile çekmeler onun yüzünden.

Neyse; bir gün üst yönetim burayı XenForo'ya geçirin derse, başlamadan mutlaka yedeğini alalım dil dosyasının. Daha hatalı çeviri gözüme çarptıkça düzelttiğim için henüz indirmiyorum. Ama Türkiye'de, burada bulunan vBulletin 3.8 Türkçe dil paketi gibi kusursuz bir dil dosyası yok. Bunu iddia ediyorum!

Aklımda kanka. Geçiş yaparsak alırız. Hatta ben PC'e geçince yine indiririm TR dil paketini kalsın ne olur ne olmaz.

Harbi ya çeviren adam nasıl çevirmiş hayret valla. Translate diye bir icat var bilmiyorsan bile. Aklıma Hasan geldi yine bak.

Alıntı ile Yanıt